D-spot to punkt dla zrównoważonego rozwoju i designu.

Naszą misją jest odkrywanie ścieżek zrównoważonego rozwoju oraz projektowania. Promujemy odnawialne źródła energii, permakulturę, ekologię oraz nowoczesne technologie. D-spot to miejsce dla projektów i projektantów. D-spot to portal o designie. Chcemy promować jego dobre przykłady, a zarazem jego twórców. Tworzymy platformę wymiany informacji, wiedzy, doświadczeń, kontaktów między projektantami a producentami. Tworząc D-spot chcemy współtworzyć społeczność świadomą swoich możliwości, atutów, umiejętności, środowisko otwarte na nowe wyzwania. Dostarczamy inspiracji ze świata wzornictwa przemysłowego, architektury, mody i multimediów – z każdej dziedziny życia, w której pomysł, subiektywne spojrzenie i niczym nieskrępowana wyobraźnia odgrywa istotną rolę.

Projektanci mogą wiele. Założeniem designu jest pozytywne wpływanie na jakość naszego życia, na ergonomię, ekonomię, ekologię tego, czym się otaczamy, z czego korzystamy. Design oprócz tego, że jest istotnym czynnikiem gospodarczym, jest także wielkim elementem naszej kultury. Decyduje o kształcie życia. Tworząc D-spot, więc miejsce, punkt poświęcony designowi, jego wielu aspektom i dziedzinom, chcemy wywołać dyskusję zarówno o jego celach i założeniach ale także o codziennej praktyce projektanów.

Design nie ma większej racji bytu bez producentów, bez tego kto projekt wdroży i dostarczy odbiorcy. Możliwe i oczywiście konieczne są projektowe manifestacje, projekty ocierające się o sztukę, projekty – eksperymenty. Są one cenne, bo niejednokrotnie stają się powodem głębszego zastanowienia nad całym zagadnieniem projektowania, ale i nad konkretnymi problemami. Aspiracją jednak większości projektantów jest możliwość tworzenia dobrych wzorów które produkowane i sprzedawane znajdą swoich odbiorców.

Chcemy by D-spot stał się miejscem kontaktu pomiędzy tymi którzy projektują a tymi, którzy z projektów chcą skorzystać. Miejscem w którym każdy znajdzie inspirację.

 

Comments are closed.